Facebookta Arkadaşlıktan Çıkanları Görme

facebookta arkadaşlıktan çıkanları görme

Facebook ülkemizde hala en popüler sosyal medya platformlarından biri. Arkadaşlarınızla bağlantı kurabildiğiniz en etkili dijital iletişim aracı olan facebook, çok çeşitli içerik paylaşımına olanak sunmasıyla dünya üzerinde de en çok üyesi olan sosyal medya. Yazı, makale, fotoğraf, video ve dosya paylaşımı yapabildiğiniz facebookta eğer bir işletme iseniz mutlaka var olmalısınız. Daha önce gerçek kişi takipçi ve arkadaşlarınızın sayısının ürün veya hizmet satıyorsanız kazancınız üzerinde çok etkili olduğunu çeşitli blog yazılarımızda paylaşmıştık.

Facebookta kimi zaman arkadaş listenizin sayısının değiştiğini görürsünüz ama yüzlerce arkadaşınız olduğu için kimin sizi takip ve arkadaşlıktan çıkardığını çözemeyebilirsiniz. Bazı takipçileriniz ve arkadaşlarınız sizin için ekstra değerli kişiler olabilir. Bu kişileri kaybetmek işiniz veya sizin açınızdan normal arkadaşa göre daha büyük kayıp demek olabilir.

Bu yazımızda kimin sizi arkadaş listesinden çıkardığını görme nasıl yapılır anlatmak istiyoruz. Sosyal medyada bazen kişi veya kurumlar büyük denebilecek hatalar yapabiliyor. Bu tip durumlarda kısa süre içerisinde çok sayıda takipçi kaybı yaşanabiliyor. Daha önce sosyal medyada yapılan hatalar yazımızda bu duruma değinmiştik.

Şimdi gelelim arkadaşlığı bırakanları nasıl göreceğinize. Kullanacağınız uygulamanın adı Who Unfriended me. Türkçemize Kim beni Arkadaşlıktan Çıkardı olarak birebir çevriliyor ve adı üzerinde kim sizi arkadaşlıktan çıkardı listeliyor. Uygulama gerçekten kullanıcı dostu bir arayüzde ve çok büyük yer kaplamıyor.

Öncelikle Android ve Ios versiyonları bulunan uygulamayı kendi telefonumuza indiriyoruz. Daha sonra programı çalıştırıyoruz. Uygulamaya facebook kullanıcı e-mailimiz ve şifremizle giriş yapıyoruz. Uygulama telefonunuzda çalıştırıldıktan sonra listeleme yapıyor, öncesi için herhangi bir listeleme yapmıyor.

Şifremizi girdikten sonra uygulama arkadaşlarınızı liste halinde alıyor. Belirli sürelerle arkadaş listesinden çıkanları görmek için uygulamaya giriş yapıyorsunuz ve sadece güncelle işaretine tıklıyorsunuz. Uygulama ekranda Kim beni arkadaşlıktan çıkardı ve Yeni arkadaşlar başlığı ile durumu listeliyor. Olay bu kadar basit.