Ankara Lokal Seo Raporu Sonuçları

ankara-seo-danışmanı

Ankara Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentidir ve resmi kurumların merkezlerinin bulunduğu en önemli şehirlerimizden biridir. Kozmopolit yapısı ve dengeli nüfus yapısı ile internet kullanımının da en yaygın olduğu şehirlerimizdendir. Bu yazımızda sizlerle çok geniş kapsamlı çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ankara lokal seo inceleme raporumuzun sonunçlarının özetinden bahsedeceğiz. Eğer siz de Ankara'da faaliyet gösteren bir işletme iseniz ve internet sitenizin seo açısından durumunu merak ediyorsanız bu yazımızdaki sonuçlarla karşılaştırarak arama motoru optimizasyonu açısından fikir elde edebilirsiniz. Ankara seo uzmanı ve Ankara seo danışmanı olarak hizmet veren kişi ve kurumlar için birçok bilgi ve done barındıran bu raporumuzu yaptığımız ankara lokal seo işlerinde kullanacağız.

Rapor Kapsamı:

Ankara ili lokal seo durum incelemesi, çeşitli sektörlerdeki internet sitelerinin Google arama motoru açısından eksiklikleri ve gereklilikleri

Alt Başlıklar:

Anahtar kelime gücü, Site içi seo, Site dışı seo, Kodlama yapısı

İncelemeye Alınan Sektör Yapısı:

Ankara ilinde faaliyet gösteren 3 farklı sektörden 10'ad adet internet sitesi

Sonuçlar:

1) Anahtar Kelime Yoğunluğu:

Sektörler için 5 adet ortak hedef anahtar kelime seçildi. Bu anahtar kelime öbeklerinin internet sitelerindeki ilgili sayfalar için anahtar kelime yoğunlukları incelendiğinde sadece 7 adet internet site sayfasında uygun yoğunluk tespit edildi. 

2) Anahtar Kelime Özgün Serpiştirme Durumu:

Sektörler için seçilen 5 ortak hedef anahtar kelimeden 30 adet internet sitesi için sadece 4 adetinde doğru düzgün, google arama motoru dostu anahtar kelime serpiştirmesi saptandı.

3) Site İçi Seo:

30 adet internet sitesinden 13 adetinde site içi seo kriterlerine tam anlamı ile dikkat edildiği görüldü. Kalan 17 adet internet sitesinden 3 adetinde yetersiz ama kısmen bu duruma riayet edildiği saptandı. 13 adet tam site içi seo barındıran internet sitesinin 7 adeti zaten hazır kodlu site şablonu olduğu için site içi seo açısından Ankara ilimiz yetersiz durumdadır.

4) Site Dışı Seo:

7 adet internet sitesinde tam olarak site dışı seo çalışması yapılmış. %77 oranında site dışı seoda eksiklik göze çarpıyor. Kalan 23 adet internet sitesinin sadece 3 adetinde yarım düzeyde denilebilecek site dışı seo yapılmış.

5) Google Dostu Kodlama:

Google dostu kodlama yapısı incelendiğinde başarılı görülen internet sitesi sayısı 11 adet. Bu konu kapsamında %63 oranında eksiklik bulunuyor. Hazır şablon ve platform kullanılan internet sitelerinde seo çalışmaları sırasında bu konunya yeteri kadar özen gösterilmemiş. Birçoğunda yarım bırakılmış veya bazı başlıklara hiç dokunulmamış.

Sonuç olarak başkentimiz Ankara'da diğer illerimize benzer durumda seo başarı oranı mevcut. Eğer güçlü bir seo çalışması yapılırsa yeni alınacak ankara seo danışmanlığı işlerinde başarı sağlamamız kolay görünüyor.