Huawei mi Iphone mu Hangisini Tercih Etmeliyim?

huaweimi-iphonemu?

Ülke olarak cep telefonları konusunda oldukça aktifiz. Cep telefonu alanındaki gelişmeleri takip eden ve muhabbetlerimiz arasında bu konuya sıkça yer veren bir genç nüfusa sahibiz.

Genç yaşlı herkes mümkün olduğu anda finansal durumu el verdiği ölçüde cep telefonu ve aksesuarlarını yeniliyor. Akıllı telefonlar neredeyse bir uzvumuz haline gelmiş durumda. Oyun oynamak, alışveriş yapmak, yaktığımız kaloriyi takip etmek, fatura ödemek ve aklınıza gelebilecek ne kadar günümüz dünyasının gereği varsa akıllı telefonlarımızı kullanarak yapar hale geldik.

Iphone ve Huawei kendine has çeşitli özelliklerle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından ikisi. Özellikle Huawei sunduğu özelliklerle satış rakamları açısından birçok ülkede öne geçmiş durumda. Ekibimiz arasında boş vaktimizde biz de, yaş ortalaması genç olan bir grup olarak bu konuyu konuştuk ve ilgi çekeceğini ve sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz için bu blog yazısını yazmaya karar verdik. Seo uzmanı çalışanlarımız Huawei kullanıyor, kendilerinin fikirlerini derlemeye çalıştık. Ayrıca sosyal medya uzmanı arkadaşlarımız ise Iphone kullanıyor. Fikir alışverişi ve beğenilme konularında iki tarafın görüşelerini kısaca yazdık, umarız kararsız kalmış okuyucularımıza yardımcı olabiliriz.

Öncelikle benim için öncelik maliyet yani ben telefona çok büyük para harcamam diyorsanız önerimiz kesinlikle Huawei. Hızı, kamera kalitesi, sunduğu özelliklere bakılırsa fiyat açısından aynı kategorideki bir Iphone cep telefonuna göre Huawei kesinlikle ağır basıyor. Hem telefonun kendisi hem de aksesuarları açısından fiyatları karşılaştırdığınızda siz de göreceksiniz.

Diğer bir tercih sebebi olan güvenlikte ise Iphone ağır basıyor. Bildiğiniz gibi apple cihazların işletim sistemi android işletim sistemine göre güvenlik açısından daha üstün özelliklere sahip. Eğer para mühim değil fiyat benim için ikinci planda önceliğim güvenlik diyorsanız Iphone marka cep telefonu almalısınız.

Fotoğraf kalitesi sizin için en önemli şey ise iki markanın da farklı fiyatlara göre sunduğu modeller var ama bizim ekip fotoğraf, selfie ve video kalitesi açısından benzer kategorideki Iphone ve Huawei modelleri için Huaweiyi önde görüyor. Hele hele Huawei'nin son modeli P40 Pro kamerası ile sadece Iphone değil dünya üzerindeki tüm markaların önüne geçmiş durumda.

Oyun ve uygulamalarla çok haşır neşir bir kullanıcı iseniz elbette bu durumda Android işletim sistemine sahip olan Huawei markasından bir model seçmelisiniz. Android market Apple markete göre çok daha esnek ve çok daha fazla uygulama çeşidi sunuyor.

Pek düşünülmese de özellikle ayrıntılara dikkat eden kullanıcılar için tercih sebebi olan ekran görüntü kalitesi açısından karşılaştırırsak aynı fiyattaki bir Iphone telefona göre Huawei gayet üstün durumda. 

Kısaca tercihlere göre iki telefonu karşılaştırmış olduk. Sizin önceliğiniz hangisi ise buna göre seçiminizi yapabilirsiniz. Hepinize telefonlarınızla mutlu bir hayat dileriz.