Iphone Şifremi Unuttum Sorununun Çözümü

iphone-şifresini-unuttuğunuzda-nasıl-açacaksınız

Iphone birçok özelliğinin yanında güvenlik açısından üstün meziyetlere sahip olması sebebiyle dünya üzerinde en çok tercih edilen telefon markalarından birisi. Sunduğu performans ve özellikler bakımından karşılaştırıldığında benzer durumdaki başka bir marka telefona göre fiyatı da yüksek. Güvenlik demişken yüz tanıma özelliği ile bunu daha yüksek bir korunmaya taşıyan iphone, işletim sistemi ve kodlaması bakımından da hackerlar açısından kırılması en zor telefon olma özelliğini taşıyor. Yüz tanıma özelliği olmayan iphone modellerinde parmak izi veya giriş şifresi kullananların sayısı hayli fazla. Bazen bu şifreyi unutabiliyoruz veya şifre oluştururken yanlışlıkla farklı bir tuşa basıp istediğimiz şifre dışında bir şifre oluşturmuş olabiliyoruz.

Böyle bir durumda yani tek cümle ile yazmak gerekirse siz de iphone giriş şifresini unuttum diyorsanız sorununuzun çözümü bu yazımızda. Şifresi unutularak kitlenmiş bir iphoneu açabilmenin yolu bir programdan geçiyor. Bu uygulama ile ayrıca iphone içinde kullandığınız herhangi bir başka şeyin veya uygulamanın da şifresini sıfırlamanız ve açmanız mümkün.

Uygulamamızın adı AnyUnlock. Türkçe'ye HerşeyinKilidiniaş olarak çevirebiliriz. Program ios tabanlı cihazlardan yani iphonelardan veya ipadlerden hertürlü kilidi kaldırmak için kullanılan bir uygulama. Hatta bu iş için en çok tercih edilen uygulamalardan birisi. Gelelim uygulama ile telefon veya tabletinizde yapabileceklerinize.

1) Ekran giriş şifresini kaldırma

Ekran giriş şifresi gün içerisinde defalarca girdiğimiz bir şifre ve bu sebeple kolay kolay unutmuyoruz ama herhangi bir sebeple ekran giriş şifresini unutmuş olabilirsiniz. Bu tip bir durumda uygulama ekran giriş şifresini silebiliyor. Bunu başarmak için iphone veya ipadinizi bilgisayara bağlayıp bir takım tıklamalar yapmanız yeterli. Uygulama parmak izi veya tanıtılmış bir yüzü de silebiliyor. Sonrasında kendi parmak izi veya yüzünüzü tekrar tanıtıp kullanıma devam edebilirsiniz.

2) Apple id silme

Telefonunuzda herhangi bir sebeple başka birisi apple idsini kullanmışsa veya siz apple id şifrenizi unutmuşsanız uygulama sayesinde bunu şıp diye çözebiliyorsunuz. Telefonunuz size başkasının apple id şifresini sorup duruyor olabilir bu tip durumlarda o apple idyi silip kendi apple idnizi telefona kurup kullanabiliyorsunuz.

3) Ekran zaman aşımı süresi şifresini kaldırma

Bazen arka planda çalışan programları otomatik kapatabilmek veya diğer bazı güvenlik durumları sebebi ile ekran zaman aşımı süresi koyabiliyoruz. İşte ekran zaman aşımı süresinin şifresini unuttuysanız uygulama bunun da çözümünü sunuyor. Birkaç adımda bu şifreyi de kaldırabiliyorsunuz.

Bunların yanında itunes için koyulan başka bir takım şifreleri de uygulama sayesinde aşıp telefonumuzu kullanmaya devam edebiliyoruz.