Hareketli Gif Görsel Nasıl Yapılır?

hareketli gif nasıl yapılır

Hareketli gif animasyonlar bir nevi hareketli resimler olduğu için anlatmak istediğinizi kolayca anlatabileceğiniz müthiş araçlar. Sosyal medyada paylaşım yaparken takipçileriniz üzerinde çok güçlü bir etki bırakmak için ara ara hareketli gifler paylaşabilirsiniz. giflerin avantajı videolara göre daha küçük boyutta yer kaplarken resimlere göre daha ilgi çekici olması. Bu yazımızda sizlere bu tip gif görseller nasıl hazırlayacaksınız anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle ürün veya hizmetiniz için birkaç adet resim seçmelisiniz. Bu resimlerin renk tonları, siyah-beyaz oluşu ve kalitesinin benzer olmasına dikkat edin. Ayrıca gifinize yazı yazmak istiyorsanız bu yazıların kısa ve etkili olmasına özen gösterin. Yazı koymayadabilirsiniz ama etkili cümlelerle desteklenen görseller takipçilerinizin üzerinde daha güçlü etki bırakır. Fotoğraflarımızı ve yazılarımızı özenle belirledikten sonra hareketli gif animasyonumuzu oluşturmaya başlayabiliriz.

Şimdi https://giphy.com/create/gifmaker adresine giriyoruz. Karşınıza 3 farklı seçenek çıkacak. Choose photo or gif seçeneğine tıklayın. Üye olmanızı isteyecektir. E-posta adresinizi şifrenizi vs girerek üye olun. Aktivasyon istemiyor ve karşınıza tekrar gif yapma ekranı geliyor. 

Bilgisayarınızdan resimleri ctrl tuşuna basılı tutarak seçin ve yükleyin. Daha sonraki ekranda resimlerin geçiş süresini seçebilirsiniz. Bu işlem sonrası Continue to Decorate butonuna tıklayın. Burada Enter your caption kutucuğundan belirlediğimiz cümle veya kelimeleri yazın. Ayrıca Stickers sekmesinden küçük hareketli gifler ekleyebilir ve yerini farenizle ayarlayabilirsiniz. Diğer bazı güzel efektleri de buradan yapabilirsiniz. Kendiniz kurcalayın çok basit şekilde yazınızı çok etkili efektlerle süsleyebilirsiniz.

 İşlemleriniz bitince Upload to Giphy butona tıklayın ve gifinizin tamamlanması ve yüklenmesini bekleyin. Site otomatik olarak karşınıza gifinizi paylaşım yapabileceğiniz bir ekran getirecek, artık Facebook, twitter, instagram ve diğer birçok sosyal medya platformunda ilgili butona tıklayarak paylaşım yapabilirsiniz. Media butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Kolay gelsin.