GOOGLE SEO'DA BAŞARI GARANTİSİ

GÜNCEL

Google, yandex ve bing gibi arama motorları kriterlerini belirli aralıklarla günceller. Biz bu güncellemeleri takip ederek projelerimizi de güncelleyerek ilerliyoruz.

DOĞRU

Her arama kelime öbeği için ilk sayfada çıkmak belli başlı kriterlere ve zamana bağlıdır. Sizlere bu konuda yalan yanlış değil doğru bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

KESİNTİSİZ

Kelime öbeği aramalarında siteniz ilgilenilmez ise zamanla ilk sayfadan düşebilir. Sürekli ölçüm ve analizlerimiz ile kesintisiz bir seo ve serp deneyimi sağlıyoruz.
Image
Google dünya tarihinde insanlığın hizmetine sunulmuş en önemli bilgiye ulaşma araçlarından birisidir. Dünya üzerinde google arama motorunu kullanan kişi sayısı nesil yenilendikçe artmaktadır. Google seo işlemleri bir seo uzmanı çalışmaları için diğer arama motorlarına göre daha büyük yer kaplar. Google ilk sayfaya hedef anahtar kelimede yükselmek başarı demektir ve iyi bir google seo uzmanı bu başarıyı doğru ve doğal yöntemler kullanarak kazanabilir. WST olarak biz de doğal yöntemlerle çalışıyor, arama motoru optimizasyonu işlemlerini google güncellemelerini takip edilerek yapıyoruz. Mevcut web sitenizi veya kurulacak web sitesi gerekliliklerini, müşteri portföyünüzü, rakiplerinizi ve ürün veya hizmet gamınızı bir bütün olarak analiz ederek, sizleri doğru bilgilendirerek ve hedefleri doğru belirliyerek çalışıyoruz. Yaptığımız işlerin sürekliliği aslında burada saklı. SEO hizmetimiz kısa süreli değil web siteniz var oldukça devam ediyor. Özellikle googleda ilk sayfa hedefimiz doğrultusunda en etkin araçları kullanarak hizmet veriyoruz. Sizleri düzenli olarak bilgilendirerek raporlarımız ile gelişmelerden haberdar olmanızı sağlıyoruz.
Müşteri temsilcimizden daha detaylı bilgi almak için 0 536 881 11 11 numaralı cep telefonundan bize ulaşabilirsiniz.

Adım adım hedefe!

Arama motoru optimizasyonu (SEO) 6Sigma metodolijisi işlemlerimizi adım adım yazmak gerekirse:

1) İnceleme ve bilgi toplama

Ürün ve hizmetleriniz hakkında sizlerden detay bilgi alırız.
Rakipleriniz ve hedefleriniz hakkında görüşlerinizi öğreniriz.
Sektördeki hedef ülkedeki firmaları inceleriz.
Sektörü dünya çapında inceleriz.

2) Analiz etme

a) Halihazırda bir web sitesi sahibi iseniz;

Mevcut web sitenizi ve seo gücünü analiz ederiz.
Kodlaması, anahtar kelime öbeklerinin kurgusu, google, yandex, bing durumuna bakarız.
Backlink analizi yaparız.

b) Bir web siteside kurdurmak istiyor iseniz;

Sektörün en güçlü web sitelerini analiz ederiz.
Arama motorlarının hedef anahtar kelimelerini belirleriz.
Anahtar kelime öbeklerini tek tek analiz ederiz.
Hedef backlink sitelerini analiz ederiz.

3) SEO kurgusu ve planlaması oluşturma

Tüm topladığımız bilgileri ve analiz sonuçlarını harmanlayarak bir makro plan oluştururuz.
Bu makro plan çerçevesinde adım adım yapacaklarımızı detaylandırırız.
Planımızı adeta bir proje yönetim mantığı ile zamana dayalı bir kurgu oluştururuz.

4) Geliştirme ve ilerleme

Belirlediğimiz zamana dayalı kurguyu ekibimiz ile adım adım gerçekleştiririz.
Gerekli ise eklemeler yaparız.
Proje yönetim mantığı çerçevesinde tüm planı tamamlarız.

5) Ölçme ve sonuçlara göre ek adımlar

Kurgumuza google, yandex, bing gibi arama motorlarının verdiği tepkiyi çok çeşitli yöntemlerle ölçeriz.
Hedef anahtar kelime öbeklerinin gelişimini ölçeriz.
Gerekiyor ise her biri için ek aksiyonlar alırız.

6) Sürekli geliştirme

Site ve seo tepkilerini sürekli ölçerek geliştirme ve geldiğimiz noktayı koruma doğrultusunda ilerleriz.
Arama motorlarının güncellemelerini takip ederek seo işlemlerini güncelleriz ve sitenizin sürekli ilk sayfada tutarız.

Google Seo Uzmanlığına Dair

Google arama motoru şüphesiz dünya üzerinde en yaygın kullanılan araç. Bu münasebetle Google dünya üzerindeki en değerli markalardan biri ve şirket olarak en karlı şirketlerden biri. Google Seo kelimesi, sadece google'a yönelik yapılan arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanabilir. Bir seo uzmanı google, yandex, bing, yahoo gibi tüm büyük arama motorlarının kalite kriterlerini dikkate alarak çalışmalıdır fakat tabiki öncelik google'da olmalı.

Google, değişmeyen tek şey değişimin kendisidir prensibi ile hareket eden bir şirket. Kullanıcılarının en etkin şekilde aradıklarına ulaşabilmesi için ve kalite kriterlerinin ihlal eden siteleri cezanalndırmak adına algoritmasını dönem dönem güncelleyen bir kuruluş. Belirttiğimiz gibi iyi bir arama motoru optimizasyonu için bu güncelleme ve gelişmeleri sürekli takip ederek aksiyonlar almak gerekiyor.

Çok değil bundan birkaç sene önce google'a yönelik seo işlemleri oldukça basitti. Sadece backlink ile bile çok dar içeriğe sahip siteleri aramalarda üst sıralara taşımak mümkündü. Kopya içerik google'ın kalite kriterleri açısından zararlı olarak görülmemekte idi. Arama sonuçlarında aradığınız şeyle alakalı olmayan sonuçlar bile gösteriliyordu. O zamanlar google seo uzmanı olmak çok kolay bir işti. Site içeriğindeki yazılar doğru düzgün yazılmamış olsa bile arama terimi yazı içerisinde geçiyorsa arama sonuçlarında gösterilebiliyordu.

Daha sonra google, tüm bunların önüne geçebilmek ve arama yapan kişiye en doğru sonuçları gösterebilmek adına bir dizi algoritma değişikliği yaptı. Ayrıca bunun yanında google'ı kandırmaya yönelik spam çalışmaları engellemek adına da değişiklikler yaptı. Bu değişikliklerden en önemlileri, Panda, Penguen ve Sinekkuşu güncellemeleri. Bütün bu algoritma değişiklikleri ile birlikte daha kaliteli bir arama sonucu deneyimi yakalanmış oldu. İyi ile kötü ayrımını daha doğru yapar hale gelen google, şimdilerde Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin gibi sosyal medya paylaşımlarının etkisinide arama sonuçlarına entegre ederek sosyal medyanın gücünü önemseyen bir hal aldı. Bu sebeplerden ötürü google seo işi gün geçtikçe zorlaşan bir iş. Bu değişiklikler sayesinde kötü ve black hat seo dediğimiz yanlış yöntemler kullana arkadaşlar sektördeki yerlerini kaybediyor. Doğru düzgün çalışan kişilerin değeri artıyor. 

Seosu ile ilgilendiğiniz sitelerde değişiklikler için zamanında aksiyon alır iseniz sıralama kaybı veya kötü yönde etkilenmeler yaşamıyorsunuz. Sonuç olarak google seo uzmanı olmak zor bir iş olsada biz doğru zamanda doğru adımlar atarak başarıyı elde edebiliyoruz.

En çok merak edilenler

Google ilk sayfada 1. sıra garantisi verilebilir mi?
Hem evet hem hayır, Google ilk sayfa garantisi verilebilir ama 1. sırada sitenizin çıkması seo uzmanının çalışmasına ve google arama motorunun kalite kriterlerinin sitenizi değerlemesine bağlıdır. Bize sormanız halinde referanslarımızdan daha önce google seo uzmanı ekibimizin google 1. sayfa ve 1. sıraya çıkardığı örnekleri verebiliriz. Bizimle google ilk sayfa hayal değildir.
Google ilk sayfada çıkmak ne kadar sürer?
Hedef anahtar kelimedeki rekabet, google seo uzmanının becerisi ve sitenin kod yapısı bu durumda belirleyicidir. Süreç 1 ayda olabilir 1 yılda. Bu google seo uzmanının eforu ile doğrudan bağlantılıdır.
Google ilk sayfaya yükseldiniz ne kadar süre ile ilk sayfada kalacaksınız?
Eğer white hat seo yani doğru, google kalite kriterlerine uygun ve doğal yöntemler kullanılırsa ve seo işlemleri siteniz yaşadıkça devam ederse site google ilk sayfada sürekli kalacaktır.
Google seo belirli bir yer için yapılır mı?
Başarılı bir google seo uzmanı bunu yapabilir. İlçe, il veya ülke bazlı seo çalışmaları yapılmaktadır.
Seo fiyatları neye göre belirlenir?
Seo fiyatları projeye özeldir. İşin zorluğu ve seo uzmanının zaman planına göre fiyatlar belirlenir.

Google Seo Uzmanının Hedefi

Seo'nun en önemli hedefi ve birincil özelliği google arama sonuçlarında hedeflediğiniz anahtar kelimelerde ilk sayfada, mümkünse ilk 5 içerisinde yer alabilmektir. İyi bir arama motoru optimizasyonu işi öncelikle analiz ile başlar. İyi bir seo uzmanı siteyi google veya diğer arama motorlarında yükseltmek için belli başlı kriterlere göre detaylı şekilde analiz eder ve bu analiz sonuçlarına göre işlemlerini gerçekleştirir.

Mevcut bir internet sitesi için hedef anahtar kelimenin konumu büyük önem arzeder. Siz de kendi siteniz için nerede olduğunuzu görmek için internette bulunan google anahtar kelime sıralama ölçme araçlarından birini kullanabilirsiniz.

Siteniz eğer ilk 100 içerisinde yer alıyorsa yükseltme işlemine yönelik yapılacak seo işlemleri, yer almayan bir siteye göre daha azdır. Ama yine de google seo uzmanı için hiçbir işlemin kolay olmadığını ve büyük gayret gerektirdiğini unutmamalıyız.

Google Seo Uzmanı Matematiksel Yaklaşımı

Google sıralaması için kullanılan algoritmayı google çalışanlarından başkası bilmez. Hatta colanın formülünü sadece üç kişi bilir diye bir söylenti vardır, bu google sıralama algoritması için aynıdır. Bu algoritma mühendislik matematiği olarak ele alınacak olursa bence f(x)=[(3a+2b+c)-(3d+2e+f)] formülüne benzer bir formül ortaya çıkar. Burada f(x) sonuç yani sitenizin arama sonuçlarındaki yeri, a, b ve c google'ın sevdiği özellikler, d,e ve f ise sevmediği özellikler olur. 

Bu bölümde yukarıdaki formülde vermiş olduğumuz harflerin neler olduğunu ayrı ayrı açıklayacağız. Kesin olarak formülün ne şekilde olduğunu bilmesekte bu yazacağımız özelliklere göre matematiksel bir mühendislik yaklaşımı ile ilerlediğimizi belirtmek istiyoruz.

1) a'lar

a harfindeki özellikler formülde gördüğünüz gibi 3 kat öneme sahip. Yani googleın en sevdiği, onun için en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken özellikler.

1.1) kaliteli içerik: Konu hakkında yazılmış düzgün ve özgün cümlelerden oluşan, site ziyaretçilerinin okumaktan hoşlanacağı, anahtar kelimeleri düzeyli sayıda içeren yazılardır. Bu yazının olduğu sayfadan ziyaretçi hemen ayrılmaz okumak için vakit harcar. Kopya değildir.

1.2) içerik içerisindeki anahtar kelimeler: Kaliteli içerik içerisine, kullanıcılar googlea ne yazarak gelecek, neyi aratacaklar düşünüp, araştırıp seçip yerleştirilen anahtar kelimelerdir.

1.3) sayfa başlığı: <title> kodu ile tanımlanan sayfa başlığınızın ne ölçüde anahtar kelimeleri içerdiğidir. İyi bir site sayfası başlığı o sayfadaki en önemli anahtar kelimeleri içerir.

1.4) site sayfasının taranabilirliği: Arama motoru botlarının site sayfalarını tararken zorlanıp zorlanmadığıdır. Eğer bir sayfada, flash, komplex ajax ve javascript kodlar bulunuyorsa, url si dinamik uzantılı ise yani /sadasdjndassrc?ID=12345 gibi uzun uzadıya sıralanmışsa o sayfa kolay taranabilir bir sayfa değildir.

1.5) kaliteli backlink: Siteye verilen backlinklerin bulunduğu sitelerin kalitesi, pagerankı, ziyaret edilme sıklığı. Yüksek pagerank ı bulunan sitelerden gelen dofollow backlinkler veya .edu uzantılı sitelerden gelen backlinkler kaliteli backlinklerdir.

1.6) aranılan yer ve kişi: Google aramasının yapıldığı ülke ve şehir, aratan kişi veya ip hakkında google'ın bilgi bankasındaki veriler

1.7) site güvenilirliği: Siteye tekrar gelen ziyaretçilerin sayısı olarak tabir edilebilir. bir siteye bir kullanıcı defalarca giriyorsa o siteyi seviyor ve ona güveniyor demektir.

2) b'ler

b harfindeki özellikler a'lara göre daha düşük öneme sahip. Daha düşük öneme sahip diye önemsememezlik yapmayın sakın.

2.1) meta-description: Site sayfasının arama motoruna kısaca ne ile ilgili olduğunun anlatıldığı cümledir. anahtar kelimeleri içerir ve düzgün bir cümle olması gerekir.

2.2) sayfada kalış süresi: Site ziyaretçilerinin o sayfada kalış süresinin ortalaması. Eğer bir sayfadan hemen çıkılıyorsa o sayfanın sıralaması daha çok vakit harcanana göre daha altta olacaktır.

2.3) sitedeki tazelik: Bir sitedeki içeriğin güncellenme sıklığı ve yeni girilen içeriklerin sıklığı. Düzenli olarak yeni yazı girilen siteler değerli sitelerdir.

2.4) linklerin sosyal medyada paylaşımı: Sitenizin linklerinin sosyal medyada ne kadar farklı kişi tarafından paylaşıldığı ve adedi. Eğer bir sayfanın linki facebook, twitter veya google+ gibi sosyal medya platformlarında bir çok kullanıcı tarafından paylaşılıyorsa o sayfa o kadar değerlidir.

2.5) backlinklerin verildiği anchor text: Backlinklerin verildiği anahtar kelime öbekleri. Eğer bir anahtar kelimeniz başka bir sitede bulunuyor ve backlinklenmişse o anahtar kelime aramasında siteniz google tarafından dikkate alınacak ve ek kriterlere göre listelenecektir.

3) c'ler

c harfindekiler en düşük öneme sahip ama a ve b harfindekileri tamamlayıcı özellikler. Dolayısı ile bunlara da önem vermek gerekir.

3.1) site yüklenme hızı: Sitenizin sayfasının tıklandığında açılma hızı olarak tanımlanabilir.

3.2) başlık etiketleri: Sayfada bulunan h1, h2, h3 ve diğer başlık etiketleri ile kodlarda belirlenmiş cümlelerin anahtar kelimeleri içeriyor olması

3.3) url yapısı: Sayfa urllerinin arama kelimelerini içerip içermediği

3.4) mobil uyum: Sitenizin android veya ios cihazlara uyumu

3.5) tanımlamalar: rich snippets kodlama yapısı ile sitenin yazarının, sayfadaki önemli bilgilerin arama motoru botunun anlayacağı dilde kodlanıp kodlanmadığı

Gelelim sitenizin sıralamasını kötü yönde etkileyen faktörlere.

4) d'ler

d harfindeki özellikler google tarafından kesinlikle sevilmeyen yapılmaması önemle tavsiye edilen özelliklerdir.

4.1) kötü amaçlı backlink: Siteniz için kötü amaçla yerleştirilmiş ücret karşılığı aldığınız backlink bulunmamalıdır.

4.2) cloaking: Gizleme sistemi olarak tabir edilebilir. Sitenizde arama motorlarına başka ziyaretçiye başka içerik göstermemelisiniz.

5) e'ler

d harfindekilere nazaran daha düşük etkiye sahip olsada aşağıdaki yazdıklarımdan uzak durun.

5.1) zayıf içerik: Bir içerik düzeyli oranda kelime içeriyorsa değerlidir. Bir kaç kelime bulunan sayfa arama motoru tarafından değersiz görülmektedir. Ben en az 250-300 kelime öneriyorum. Hatta sitedeki yazıların tüm koda oranı P ve üstü olursa mükemmel.

5.2) spam link: Başka bir site, blog yada foruma spam yöntemlerle link verme işlemi yapmayın.

6) f'ler

en düşük etkiye sahip olsalar da yine kaçınmalısınız.

6.1) aşırı sayıda anahtar kelime: Bir içerikteki anahtar kelime adedinin genel kelime adedine oranı %7'yi geçmemelidir. Sürekli tekrar eden anahtar kelimelerden uzak durun.

6.2) gizli içerik: Sayfanın zemin rengi ile aynı olacak şekilde yazı bulunmamalıdır. Bu yazılar arama motoru tarafından görülen ama ziyaretçiler tarafından görülemeyen yazılardır.

6.3) aşırı reklam kullanımı: Sitedeki reklam veya banner sayısı düzeyli sayıda olmalıdır. Sayfadaki içeriğin önüne geçer şekilde olmamalıdır.

6.4) korsan içerik: Siteniz korsan içerik barındırmamalı ve telif hakkı şikayeti almamalıdır.
Fiyatlandırma Politikası
Google arama motoru optimizasyonu için projenin kapsamı ve zorluğuna göre eşit, adil ve sabit kara dayalı fiyatlarla çalışırız. Google seo uzmanı iş yapış şekli ve planına bağlı olarak tüm masraflar önden hesap edilerek anlaşılır ve süreç boyunca eksta ücret talep edilmez.

Başarı Tesadüf Değildir

Google seo'da başarı hiç bir zaman tesadüf değildir. Kalite politikamızdan ödün vermeden başarıya ulaşmak için hizmetinizdeyiz.
Zamana Dayalı Program
Her proje kapsamı ve zorluk derecesine göre analize dayalı bir ön zaman planı oluşturulur ve karşı taraf bu zaman planı hakkında bilgilendirilir. Süreç ilerledikçe ara raporlamalar ile taraflar programa uyum konusunda etkin bir şekilde haberdar edilir.

Google Kalite Kriterlerine Uyum

İşini olması gerektiği gibi ve etkin yapan her oluşum ürün, hizmet, çalışan veya yatırım seçimini belirli kriterlere göre yapar. Google arama motoru da diğer arama motorlarına göre daha güçlü ve kapsamlı kalite kriterleri ile siteleri yükseltir veya ilk sayfasına taşır. Yani sitelerin sıralamasını seçerken kalite kriterlerine göre ayarlama yapar. Google'ın kalite kriterlerine uyum bu açıdan seo işlemlerinde büyük öneme sahiptir. WST olarak biz her seo projesinde bu kalite kriterlerine uyumdan ödün vermeden çalışıyoruz. Başarılı bir seo uzmanı her attığı adımda buna azami dikkat ve özen gösterek çalışır. Bizim de google seo'daki başarımız verdiğimiz bu değer ve özenden kaynaklanmaktadır.

Image

Bize
Ulaşın

Her türlü görüş, istek ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz...
Adres
Cevizli Mah. Bağdat Cad. No:490-492 Hasanbey Apt. İSTANBUL
Telefon
(+90) 536 881 11 11
Email
info@webseotasarim.com

Blogumuzdan Son Yazılar

İşinin ehli uzmanlardan web tasarım, seo, sosyal medyaya dair işinin ehli yazılar...