SOSYAL MEDYADA GÜÇLENİN

ETKİN PAYLAŞIM

Hedef kitlenize yönelik, etkili ve olumlu sonuçlar alacağınız içerikler hazırlıyor, en doğru zamanlamada paylaşarak etkin olmasını sağlıyoruz.

DOZUNDA

Her ürün ve hizmetin alıcısının özellikleri farklıdır. Bu özelliklere göre dozunda paylaşımlarla müşteri portföyünüze olumlu katkı sunuyoruz.

KAZANÇLI

Paylaşımlarımızı ölçümlerle analiz ediyor, minimum maliyet maksimum kazanç prensibi ile satışlarınızın artmasını sağlıyoruz.
sosyal-medya-uzmanı
Sosyal medya giderek tüm işletmelerin var olması gereken bir platform haline geldi. Müşterileriniz ile iletişiminizin sağlandığı en önemli yer artık sosyal medya mecraları. Bu sebeple danışmanlık hizmetimzde, reklam işlemlerimizde profesyonelce davranarak etkin bir facebook, twitter, instagram, linkedin veya diğer sosyal medya platformuna sahip olmanızı sağlıyoruz. Paylaşımları dozunda ve etkileyici cümleler, resimler ve görsellerle destekleyerek müşteri portföyünüzün ve satışlarınızın artmasını sağlıyoruz. Sizleri ve gelişmeleri, paylaşımların aldığı tepkileri raporlayarak bilgilendiriyor, bize bu süreçte doğru yönlendirmeler yapmanızı sağlıyoruz.
Müşteri temsilcimizden daha detaylı bilgi almak için 0 536 881 11 11 numaralı cep telefonundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya'nın gücünü keşfedin!

Sosyal Medya İçerik, Paylaşım ve Reklam 6Sigma metodolijisi işlemlerimizi adım adım yazmak gerekirse:

1) İnceleme ve bilgi toplama

Ürün ve hizmetleriniz hakkında sizlerden detay bilgi alırız.
Rakipleriniz ve hedefleriniz hakkında görüşlerinizi öğreniriz.
Sektördeki hedef ülkedeki firmaları inceleriz.
Sektörü dünya çapında inceleriz.

2) Analiz etme

Sektörün en güçlü sosyal medya platformlarını analiz ederiz.
Görselleri analiz ederiz.
Ürün ve hizmetlerinizi analiz ederiz.

3) Paylaşım kurgusu ve planı oluşturma

Tüm topladığımız bilgileri ve analiz sonuçlarını harmanlayarak bir makro plan oluştururuz.
Bu makro plan çerçevesinde adım adım yapacaklarımızı detaylandırırız.
Planımızı adeta bir proje yönetim mantığı ile zamana dayalı bir kurgu oluştururuz.

4) Geliştirme ve ilerleme

Belirlediğimiz zamana dayalı kurguyu ekibimiz ile adım adım gerçekleştiririz.
Gerekli ise eklemeler yaparız.


5) Ölçme ve sonuçlara göre ek adımlar

Alınan like sayısı, beğenen kişi sayısı, üye veya takipçi sayısını ölçeriz.
Müşterilerinizin tepkisini ölçeriz.
Ölçümlere göre gerekli ise ek aksiyonlar alırız.

6) Sürekli geliştirme

Düzenli ölçümler ile facebook, twitter, instagram veya linkedin sayfanızın etkinliğini artırmaya yönelik güncellemeler yaparız.
Ürün ve hizmetlerinize müşterilerinizden gelen ilgiye göre eklemeler yaparak sosyal medya sayfalarınızı etkin tutarız.

Sosyal Medyada Durumlar Nasıl

Facebook'la başlayalım. 1.000.000 adet internet sitesi facebook'a entegre sağlamış. Kullanıcıların %25'inin güvenlik seçenekleri umrunda değil. Kullanıcıların %23'ü kendi hesaplarını günde 5 veya daha fazla kez ziyaret ediyor. Facebookta dinlenen müziğin toplam süresi 210.000 yıla bedel. %80 oranda kullanıcı çeşitli markaların sayfalarını beğeniyor.

Twitter'a gelirsek, ortalama bir kullanıcının paylaştığı twit adedi 307. Takipçilerin %69'u arkadaşlarınız tarafından tavsiyeler ile geliyor. Müşterilerin ürün veya markalara yönelik attığı twitlerlerden %56'sı o tedarikçi tarafından es geçiliyor. Toplamda 500 milyarın üzerinde twit atılmış. Ürün veya hizmet satıcıları satışlarının %34'ünü twitler ile sağlıyor.

Instagramda durum şöyle. En çok paylaşılan hashtag aşk yani #love. Geçtiğimiz 6 aylık süre zarfında instagram kullanıcı sayısı artış gösterdi ve 7 kat artmış durumda. 24 saat içinde instagram'a yüklenen fotoğraf sayısı 5.000.000'un üzerinde. Saniyede 575 beğeni, 81 yorum yapılıyor.

Son olarak Pinterest için de durum şöyle. Günlük yapılan aktiviteler toplamından %84'ü pinleme, %15'i beğenme ve %1'i de yorum. Kullanıcıların %60'tan fazlası bayan. Toplam yapılan aktivitelerin %57'si yemekler ile ilgili. Üzerinde fiyat bulunan paylaşımlar fiyat bulunmayan paylaşımlara göre 6 oranda daha fazla pinleniyor.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Çalışmalı

Facebook, twitter gibi sosyal medya alanlarında ürün paylaşımı yapanların çok yaptığı hatalardan bazılarından bahsetmek istiyoruz. Eğer siz de sosyal medyada ürün paylaşımı yapıyor iseniz bu hataları yapmayın ve aşağıda belirttiğimiz tavsiyelere uyun. Unutmayın bir ürün doğru ve düzgün tanıtılabiliyorsa satılır. Günümüzde en etkili ürün tanıtım araçlarından biri de sosyal medyadır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz demeyin reklamın iyisi kötüsü vardır. Sosyal medyadaki reklam araçlarına dair verdiğimiz kurallara önem göstermeniz mutlaka yararınıza olacaktır.

1) Çok sayıda ürün paylaşımı

Bu en çok karşılaşılan hatadır. Sürekli ürün paylaşımı yapmak kesinlikle yanlıştır. Verdiğiniz hizmet veya ürün ile alakalı olacak şekilde, konu dışına çok çıkmadan ara sıra, müşteri potansiyelinizin sorunlarının çözümleri ile ilgili bilgiler ve ürününüzün faydalarını dengeli şekilde içeriğinde barındıran yazılar paylaşmak size güven sağlayacaktır.

2) İşi tamamen otomatik programlara bırakma

Ürün paylaşımı için belirlediğiniz periyodlarda paylaşım yapan pogramlar işinize yarar. Fakat işi tamamen paylaşım programlarına bırakmak müşteri potansiyeliniz ile olan etkileşiminizi kesecektir. Bir paylaşıma yapılan bir yorumu veya isteği cevapsız bırakmak karşılaşılan en yaygın hatalardan biridir.
Otomatik paylaşım kullanıyorsanız mutlaka düzenli olarak paylaşımları kontrol edin ve gelen yorum ve talepleri cevapsız bırakmayın.

3) Kötü yorumlara kötü karşılık verme

Her kullanıcı ürün ve hizmetlerinizi beğenmek zorunda değildir. Memnuniyetsizliğini belirtmek amacıyla size veya halka açık olarak yorum gönderebilir. Bu tip yorumlara kesinlikle kötü veya tersleyici cevaplar vermeyin. Sakin, düzeyli ve saygılı bir dille cevap vermelisiniz. Bu tip cevaplarınız, müşteriler gözünde olumsuzluğu artı yöne döndürecektir. En azından bu tip problemler ile ilgilendiğinizin göstergesi olacaktır.

4) Plansızlık ve esnek olmamak

Paylaşımları kesinlikle belirli bir plan ve program çerçevesinde yapmalısınız. Adım adım neyi ne şekilde paylaşacağınızı belirleyip ona göre hareket etmelisiniz. Ayrıca satış performansınıza göre paylaşım yöntemlerinizi değiştirmelisiniz. Daha önceden ne olursa ne şekilde değiştireceğinizi de planlayıp ona göre değişiklikler yapmalısınız. Örneğin paylaşımlarınız aynı şekilde devam ediyor fakat satışlarınız herhangi bir başka etken değişmemesine rağmen düştü. Muhakkak yöntemlerinizi değiştirmeli, tepkilere göre esnekliğe sahip olmalısınız.
Image

Bize
Ulaşın

Her türlü görüş, istek ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz...
Adres
Cevizli Mah. Bağdat Cad. No:490-492 Hasanbey Apt. İSTANBUL
Telefon
(+90) 536 881 11 11
Email
info@webseotasarim.com

Blogumuzdan Son Yazılar

İşinin ehli uzmanlardan web tasarım, seo, sosyal medyaya dair işinin ehli yazılar...