LENOVO Ideapad 3 15.6" Ryzen 5 Laptop İnceleme

lenovo-ideapad-3-inceleme

Takibimizde olan Lenovo marka, İdeapad 3 versiyon, AMD Ryzen 5 işlemcili 15.6 inchlik laptop bir teknoloji markette indirime girdi ve sınırlı sayıda satışta olan laptopu satın aldık. Bu laptopu işletmemiz bünyesinde seo ve web tasarım işlerinde bir takım geliştirme ve kodlamalarda kullanacağız. Yazdığımız gibi özellikleri bakımından bir süredir indirime girmesi için sürekli bakıyorduk. İndirime girer girmez koşa koşa gidip aldık. Bu yazımızda aldığımız bu laptopun inceleme sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Umarız almayı düşünen okuyucularımıza yardımcı olabiliriz.

Her kullanıcının bir bilgisayar veya laptoptan beklentisi farklıdır. Öncelikle uzun süreler bilgisayar ve laptop ile haşır neşir olan bizlerin ilk beklentisi hız. Açılma hızından programları çalıştırma hızına kadar zamanla yarışan bizler için bu olgu çok önemli. Bu laptop bu beklentiyi oldukça iyi düzeyde karşılıyor. Gayet yeterli düzeyde hızlarla çalışıyorsunuz.

Diğer bir önemli beklentimiz ısınma özelliği. Bu özelliğe bakınca bu laptopun performansı çok iyi. İddialı olduğu konulardan birisi de ısınmama olan bu laptop bu beklentiyi gerçekten karşılıyor. Özellikle son versiyonu olan siyah aluminyum kasası ile ısınmadan uzun süre çalışabiliyorsunuz.

Ekran boyutu ve netliği bizim açımızdan yukarda bahsettiğimiz özelliklerden sonra geliyor. Bu açıdan da oldukça başarılı ve beklentiyi karşılıyor. 15.6 '' geniş ekranı büyük görüntü arayan kullanıcılar için ideal. Ayrıca HD kalitede görüntü kalitesi de sunması görüntü takıntısı olan kullanıcıların beklentisini fazlasıyla karşılıyor.

İşlemci performansı gayet yerinde. AMD Ryzen 5 işlemcisi, Intel'in Core i5 işlemcisi ile kafa kafaya bir durumda olarak gördük. Ayrıca 512 GB hafızası ile de oldukça yeterli düzeyde bir beyne sahip.

Fiyat performansı açısından piyasa fiyatına göre de gayet doyurucu durumda. İşletmemizde google seo uzmanı arkadaşlarımız tarafından kullanılacak bu laptop bizden geçer not aldı diyebiliriz.