Iphone'dan Rehber, Kişiler ve Numaralar Androide Nasıl Taşınır?

iphone-rehberi-androide-taşıma

Iphone telefonların fiyatları sebebiyle android telefon tercih edenlerin ve telefonunu yenilerken iphone'dan androide geçenlerin sayısı bir hayli fazlalaştı. Bunun başlıca sebebi elbette android bir telefonun iphone göre fiyatının ucuz olması.

Dün sizlerle iphoneu mu huaweiyi mi tercih etmelisiniz yazımızda bir android işletim sistemine sahip telefon olan huaweinin iphonea göre avantajlarını ve dezavantajlarını yazmıştık. Siz de iphone telefon kullanıyor olupta huawei satın almış olabilirsiniz. Eğer rehberi, kişileri ve numaraları taşımanın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız paylaşacağımız yöntem tam size göre.

Öncelikle iphone telefonunuzda icloud yedeklemesi yapılmış olması gerekiyor. Eğer yedekleme yapılmış ise bu vereceğimiz yöntem işe yarayacaktır. Şimdi gelelim iphone rehberin androide aktarılmasına. İlk olarak bilgisayarımızdan google chrome dışında bir tarayıcı ile icloud.com dan icloud hesabımıza apple kullanıcı e-postası ve şifresi ile giriş yapıyoruz. Kişiler yani Contacts düğmesine tıklıyoruz. Karşımıza yedeklenen tüm rehber listelenecektir.

Sonra sol üst taraftaki Tüm kişiler yani All contacts sekmesine tıklıyoruz veya tümünü seçmek için bir kişiye tıklayıp bıraktıktan sonra CTRL + a yaparak hepsini seçili hale getiriyoruz. Sonrasında ise sol altta yer alan Ayarlar butonu yani çark resmine tıklıyoruz. Önümüze bir liste açılacak, bu listeden VCardı dışa aktar ( Export VCard) sekmesini tıklıyoruz. Bu işlem ile birlikte bilgisayarımıza tüm rehber .vcf uzantılı olarak inmiş olacak. 

Bu dosyayı mail eki olarak kendi mail adresimize gönderiyoruz ve cep telefonumuzdan gelen maildeki eki indiriyoruz. Dosyayı tıklayarak açıyor ve kaydet diyerek telefonumuza kaydediyoruz. Böylece rehberimizi, tüm kişileri ve telefon numaralarını android telefonumuza aktarmış oluyoruz.