Ücretsiz Data Structure ve Algoritma kursları

algoritma-ve-veri-yapısı-kursları

IT yani information technologies departmanı çalışanları veya bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerin algoritma ve data structure yani veri yapısı bilgisi olması elzemdir.

En azından temel düzeyde algoritma oluşturabilme ve veri yapısı kurgulayabilme yeteneği olması her açıdan bu alanda hedefi olan kişilerin işine yarayacaktır. Bu yazımızda sizlerle birkaç ücretsiz online algoritma ve data srtructure kurslarından paylaşmak istiyoruz. Öncelikle online kurslardan faydalanabilmeniz için İngilizce biliyor olmalısınız. Bu noktayı belirttikten sonra ücretsiz online kurslarımızı sıralayalım.

1) Intro to Data Structures and Algorithms

Grow with Google oluşumu tarafından düzenlenmiş kursta Phyton algoritma ve data structure ile ilgili bilgilenebiliyorsunuz. Teknik problemlere nasıl çözüm kurgusu oluşturabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Bu kurs hayatında daha önce algoritma ve veri yapısı bilgisi olmayan bireyler için düzenlenmiş. Video konferans yöntemi ile tecrübeli mühendislerin yaklaşımından örnekler görerek öğretme yöntemi kullanılan kurs oldukça eğitici.

2) Algorithms

Stanford University tarafından hazırlanmış ücretsiz kursta hiç programlama bilgisi olmayanlara temel algoritma bilgisi sunuluyor. İlk bakışta biraz karmaşık gelse de ilerledikçe öğrendiğinizi hissediyorsunuz. Kursu tamamladığınızda en azından bir iş görüşmesinde algortimalar ile karşılaşacağınız soruları cevaplayabilir hale gelebiliyorsunuz.

3) Data Structures and Algorithms Certificate Course

UC San Diego and National Research University tarafından düzenlenen eğitim toplam 6 parçadan oluşuyor. Temel düzeyde algoritma bilgisi ile başlayıp daha da derinleşen bölümler ile karmaşık algoritma problemlerini çözebilir hale geliyorsunuz. Bazı projeler içinde yer alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu kurs en azından bir proglamlama dili bilen ve temel düzeyde data structure bilgisine sahip kişilere yönelik.

4) Algorithms and Data Structures

Microsoft tarafından yayında olan kursta temel bilgi sahibi ve hemen derin problemler ile ilgili örnekler çözmek isteyenler için dersler mevcut. Orta düzey programlama bilgisine sahipseniz bu online eğitim tam size göre. Fonksiyonel algoritma ve veri yapısı kurgusu nasıl çalışır ve farklılıkları nelerdir sorularını nokta atışı cevap verebilen bilgilerle donatılmış. Kursun sonunda kendi projenizi yapabilir hale geliyorsunuz.