6 Sigma Nedir?

6sigma

6 Sigma mükemmele ulaşmak için ve müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmak için kullanılan bir proje yönetim sistemidir. Japonların temelini attığı, amerika ve avrupalıların tüm iş yapış şekillerine uygulanabilir olarak geliştirdiği bir felsefedir. Zamana dayalı belirli metotlar kullanılarak ya mevcut iş geliştirilir yada diğer bazı metotlar kullanılarak yeni bir iş yapış şekli kurgulanır.

Kısaca data toplama, ölçme ve analiz etme, değişimi gerçekleştirme olarak 3 adımda açıklanabilir. Bir projede ilk olarak mevcut sistem nasıl işliyor sorusunun cevaplarını toplarsınız. Daha sonra işleyiş içerisindeki belirli ve önemli metrikleri mevcut hali ile ölçersiniz ve bu ölçümleri analiz edersiniz. Analiz sonucunda çözümler ve gerekli geliştirmelerin nasıl olması gerektiği ortaya çıkar ve son olarak siz sitemi bu doğrultuda değiştirir ve dönüştürürsünüz.

Biz firma olarak web tasarım, seo alanında 6 Sigma felsefesi ile hareket eden ilk firmalardan biriyiz. İnternet sitesi tasarımı, seo ve sosyal medya içerik yönetiminde kurumsal mükemmelliğe ulaşmanın en iyi yolunun 6 sigma proje yönetim felsefesi olduğuna inanıyoruz ve bunun ne kadar doğru olduğunu her gerçekleştirdiğimiz projenin başarısında görüyoruz.

Bizim için 6 Sigma bize hem işlere nasıl yaklaşmamız gerektiğini tarifleyen hem de siz değerli müşterilerimizin memnuniyetine giden doğru yolların nerelerden geçtiğini söyleyen bir güç. Bu gücümüz ile sektördeki en donanımlı ekiplerden birine sahibiz.