Android Telefondan Iphone'a Transfer Nasıl Yapılır?

android-telefondan-ipnoea-fotoğraflar-nasıl-transfer-edilir

Android telefon kullanıyordunuz ve Ihpone telefon satın aldınız diyelim. Eski android telefonunuzdaki fotoğraf, video, kişiler ve kısa mesajlar gibi öğeleri yeni iphone telefonunuza transfer etmek zor bir iştir. Android'ten android'e veya ios'tan ios'a dosya transfer etmek çok basit fakat birbirine transfer için ara bir uygulama veya program kullanmadan yapmak imkansız.

Bu yazımızda işte tam da bu soruna çare olan bir programdan bahsedeceğiz. Bu program sayesinde android telefonunuzdan iphone telefonunuza kolayca foto, video veya kişilerinizi transfer edebileceksiniz. Öncelikle bu işlem için birçok ara program veya uygulama mevcut ama iyi bir program kullanmaz veya doğru adımları atmazsanız dosya, data veya öğe kaybı yaşamanız olasıdır. Dolayısı ile transfer işlemi için iyi bir program tercih etmeli ve doğru şekilde işlemleri yaparak ilerlemelisiniz.

Kullanacağımız programın adı Dr. Fone. Dr. Fone transfer işlemini eksiksiz ve güvenli bir şekilde yapabilmeniz için tasarlanmış bir program. Transfer süresi de oldukça hızlı. Sadece androidden iphonea değil iphonedan android telefona transfer için de kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim adım adım android telefondan iphone'a nasıl fotoğraf, video, kişiler veya kısa mesajları transfer edeceğinize.

İlk olarak Dr. Fone programını ilgili download linkini google'dan bulup, idnirip, bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum sonrası programı açıyoruz. Phone transfer yani telefon transferi butonuna tıklıyoruz. Daha sonra hem android telefonumuzu hem de iphoneumuzu bilgisayarımıza aynı anda usb kablo bağlantıları ile bağlıyoruz. Dr. Fone programı bağlantılar sonrası otomatik olarak telefonları tanıyor ve kendini transfere hazır hale getiriyor. Ekranda 3 bölüm açılıyor. 1. ve 3. bölümde telefonlar ortadaki 2. bölümde ise Flip butonu ve altında transfer edebileceğimiz dosya ve data tiplerinin listesi açılıyor. Android telefonun Source yani kaynak, Iphoneun ise Destination yani Hedef bağlantı olduğundan emin oluyoruz. Eğer farklı görünüyorsa Flip butonu ile düzeltebilirsiniz. Listeden transfer etmek istediğimiz dosya ve data tiplerini seçiyoruz ve Start Transfer yani Transferi Başlat butonuna tıklıyoruz. Dr. Fone birkaç dakika içinde tüm seçtiğiniz fotoğraf, video, kişiler veya kısa mesaj dosyalarını yeni telefonunuza transfer ediyor.